در دنیای امروز، یادگیری زبان انگلیسی حتی برای کودکان امری واجب و ضروری است. با توجه به جهانی که دائماً در حال تغییر و پیشرفت است، یادگیری زبان یک امتیاز محسوب می شود در نتیجه بهتر است یادگیری زبان از سنین کودکی آغاز شود. یادگیری زبان انگلیسی در کودکی خیلی راحت تر است، چون کودکان ذهن آزادی دارند و به همین دلیل برای یادگیری موضوعات جدید اشتیاق بیشتری دارند. با توجه به تحقیقاتی که در مورد یادگیری زبان انجام شده است، بیشتر مدرسین زبان انگلیسی به این نتیجه رسیده اند که بهترین سن برای یادگیری زبان، سنین کودکی است و اگر کودکان قبل از رسیدن به نوجوانی آموزش ببینند، نتیجه بهتری می گیرند. از آن جایی که زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در بیشتر کشورهای دنیا شناخته شده است، یادگیری آن اهمیت زیادی دارد. برای ثبت نام در کلاس های تدریس خصوصی زبان کودکان و یا اطلاع از قیمت و هزینه کلاس های خصوصی زبان کودکان با آموزشگاه زبان برتر تماس بگیرید. کلاس های ما در همه جای تهران شامل شرق، غرب، شمال و جنوب تهران برگزار می شود. همچنین اگر شما خانم هستید می توانید از امکان تدریس خصوصی مکالمه زبان کودکان در منزل توسط خانم نیز بهره ببرید. تدریس خصوصی زبان کودکان، مزایای زیادی برای کودکان دارد، چون کودکان در کلاس های خصوصی تمرکز بیشتری برای یادگیری دارند. خانواده هایی که قصد مهاجرت دارند و می خواهند فرزندشان قبل از مهاجرت زبان انگلیسی را یاد بگیرد، می توانند کودکان خود را در کلاس های خصوصی ثبت نام کنند یا این که کلاس ها را در منزل خود تشکیل دهند.

تدریس خصوصی زبان کودکان

روش های تدریس خصوصی زبان کودکان

آموزش زبان به کودکان تفاوت های زیادی با آموزش به بزرگسالان دارد. قبل از این که شروع به تدریس زبان به کودکان کنید، باید نکات زیادی را مورد توجه قرار دهید. بهتر است قبل از شروع کلاس، کتاب هایی در مورد نحوه آموزش و رفتار با کودکان بخوانید. این کار کمک زیادی به شما می کند و شما برای شروع کلاس آمادگی بیشتری پیدا می کنید. یکی از نکاتی که در آموزش و تدریس زبان به کودکان اهمیت خاصی دارد، علاقه کودک به مربی زبان است. اگر کودک به مربی خود علاقه داشته باشد و در حضور او احساس امنیت کند، خیلی بهتر و سریع تر زبان را یاد می گیرد. در این مقاله بعضی از نکاتی که در تدریس خصوصی زبان به کودکان اهمیت دارند را شرح می دهیم.

در کلاس از اسباب بازی استفاده کنید

بازی همراه با تدریس تاثیر زیادی در آموزش زبان به کودکان دارد و انگیزه بیشتری برای یادگیری در آنها ایجاد می کند. روش تدریس خصوصی زبان کودکان با بزرگسالان تفاوت های زیادی دارد. کودکان هیچ منطقی ندارند و همیشه بازی را بر یادگیری و درس ترجیح می دهند. در نتیجه اگر تدریس خصوصی بر مبنای بازی و تفریح نباشد، کودکان علاقه ایی برای یادگیری نشان نمی دهند. وسیله های آموزشی زیادی برای تدریس خصوصی زبان کودکان وجود دارد که این وسایل بیشتر برای کودکان جنبه بازی دارند. فلش کارت هایی که عکس های رنگی دارند برای کودکان جذابیت زیادی دارند و با استفاده از این کارت های رنگی در کلاس های خصوصی، تدریس خصوصی زبان کودکان راحت تر می شود. همچنین می توانید با استفاده از عروسک یک نمایش عروسکی برای کودک برگزار کنید، این روش تاثیر زیادی در یادگیری مکالمه برای کودکان دارد.

از والدین بخواهید بعد از تمام شدن تدریس خصوصی با کودکان تمرین کنند

یکی از روش های موثر برای تدریس زبان به کودکان، تمرین و تکرار درس با والدین است. مثلاً می توانید از کودک بخواهید درس هایی را که یاد گرفته، بعد از تمام شدن کلاس به اعضای خانواده اش یاد بدهد. این کار انگیزه زیادی برای یادگیری زبان در کودکان ایجاد می کند، و کودک احساس موفقیت می کند.

کودک را به چالش بکشید

اگر کودکان در یک چالش موفق شوند، لذت زیادی می برند و مربی زبان می تواند با استفاده از این تکنیک در کلاس تدریس خصوصی انگیزه کودک را بیشتر کند. مثلاً می توانید تصاویر مختلفی از حیوانات و میوه ها به کودک نشان دهید سپس زمانی را مشخص کنید و از کودک بخواهید اسم آنها را به زبان انگلیسی بگوید. یا این که چند کلمه به کودک یاد دهید و سپس از او بخواهید با این کلمات جمله بسازد.

با توجه به رفتار کودکان، تدریس خصوصی کنید

مهمترین گام برای تدریس خصوصی زبان کودکان، داشتن رفتاری مناسب با کودک است. اگر مربی خوش اخلاق و مهربان باشد، کودکان علاقه بیشتری به یادگیری نشان می دهند. هنگام تدریس خصوصی به کودکان بهتر است سختگیری نکنید و با زبان کودکانه با او حرف بزنید. صحبت کردن با لحنی کودکانه، موجب علاقه کودک به مربی می شود و در نتیجه کودک سعی بیتشری برای یادگیری زبان می کند. این گونه یادگیری زبان انگلیسی برای کودک در کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی به کودکان بیشتر می شود.

در کلاس درس هیجان ایجاد کنید

کودکان عاشق هیجان و شیطنت هستند، و اگر کلاس تدریس خصوصی برای آنها یکنواخت باشد خیلی زود خسته می شوند. هیجان و اشتیاق بالای شما می تواند موجب به هیجان آمدن کودکان شود. مثلاً می توانید قبل از شروع کلاس یک داستان ساده ولی مهیج به زبان انگلیسی برای کودک تعریف کنید. مربی باید توانایی این را داشته باشد که هیجان و شیطنت کودک را کنترل کند و از آن به عنوان یک ابزار آموزشی استفاده کند.  

مزایای کلاس خصوصی برای کودکان

تدریس زبان به کودکان به طور خصوصی موجب می شود که مربی تمام توجه اش به یک نفر باشد و از آن جایی که کودکان همیشه خواهان توجه هستند، یادگیری زبان در کلاس خصوصی کودکان برای آنها راحت تر است. مربیانی که برای تدریس خصوصی زبان به کودکان داوطلب یا انتخاب می شوند، باید در رفتار با کودک تسلط کافی داشته باشند و با روش های متنوع و جدید به کودک آموزش دهند. در کلاس هایی که به طور خصوصی برگزار می شود، کودکان تمرکز بیشتری برای یادگیری دارند و بهتر درس را یاد می گیرند. آموزش زبان با موسیقی و کارتون یکی از روش های موثر است. تدریس خصوصی زبان به کودکان با این روش بازدهی زیادی برای یادگیری دارد. ولی اگر چند نفر در کلاس درس باشند به خاطر سر و صدا و شیطنت بچه ها، ممکن است کودکان چیزی در کلاس درس یاد نگیرند.

در کلاس تدریس خصوصی زبان به کودکان نباید برنامه درسی را به آنها بگویید چون کودکان ذاتاً علاقه ایی به نظم و ترتیب ندارند. به عنوان یک مربی، برنامه درسی خود را داشته باشید ولی آن را برای کودکان مطرح نکنید. مربی باید با توجه به روحیات کودک تدریس کند و اگر برنامه خاصی در نظر دارید، بهتر است این برنامه را با والدین کودک در میان بگذارید.